Mit kell tudni a hiperszonikus rakétáról, amivel az oroszok lőtték Ukrajnát?
A CNN beszámolója szerint az Ukrajna területén használt hiperszonikus rakéta nem az a „csodafegyver”, amelyet még 2018-ban állított hadrendbe az orosz hadsereg.
A CNN beszámolója szerint az Ukrajna területén használt hiperszonikus rakéta nem az a „csodafegyver”, amelyet még 2018-ban állított hadrendbe az orosz hadsereg.
Odesszában az oroszok szétlőttek egy Auchant, ez adott apropót az ukrán kormánynak arra, hogy felelősségre vonja a francia céget.
Orbán Viktor nem kapott semmilyen ígéretet arra, hogy az EU kifizeti az energiaátállás költségeit, azonban kiderült: Magyarország elvárja, hogy több százmillió dollár értékben jusson majd uniós forrásokhoz erre a célra.
Dimitrij Rogozin, a Roszkoszmosz vezetője szerint Elon Muskot felelősségre kell vonni, mert a Starlinken keresztül segítette „az ukrán fasiszta erőket”.
Az orosz okostelevíziókon a csatornakiosztás és a műsor helyett háborúellenes üzenetek jelentek meg hétfőn.
Miközben az EU vezetői a magyar kormányt győzködik, hogy fogadja el az orosz olajembargó tervét, az amerikai képviselők Ukrajnának szánt segélycsomagról és katonai támogatásról készülnek dönteni. Az oroszok egy Odessza melletti szállodára lőttek hiperszonikus rakétával, az ukrán hadsereg pedig a Kígyó-szigeti orosz légvédelem kilövéséről adott hírt. Percről percre követjük a háború eseményeit.
Az erőfitogtatás és a hazafias érzület éves demonstrációja lett a május 9-ei Győzelem napi felvonulás a moszkvai Vörös téren, valamint Oroszország több más városában. A második világháborúban 27 millió szovjet állampolgár vesztette életét, a Szovjetunió vesztesége minden más országénál nagyobb volt. A megemlékezés az 1945-ben a nácik felett aratott győzelemről azonban idén önmagán is túlmutatott az Ukrajna ellen indított háború miatt: ezúttal nem Európa felszabadítása volt a középpontban, hanem a „különleges katonai művelet”, amely Vlagyimir Putyin szerint egy független, erős, szuverén ország „helyes döntése” volt, és az „anyaország” megvédéséről szól.
A külügyminiszter szerint az Európai Bizottság felrúgta azt a megegyezést, hogy csakis olyan lépéseket tehet az EU, amelyek figyelembe veszik az egyes tagállamok eltérő energiaellátási szerkezetét.
A miniszterelnök tanácsadója úgy látja, a hazai baloldal a nyugati világ globalista, progresszív gondolatvilágát valló rendszereibe van bekötve, amelyek inkább háborúpártiak, és a jelenlegi konfliktus eszkalációjában érdekeltek.
Ukrajna új logisztikai útvonalak kiépítésében vár segítséget a gabona piacra juttatásához.
A Lenta.ru-n a korábbiakhoz képest nagyon szokatlan tartalmak fogadják az olvasót.
A legendának számító veterán katona mindössze kétszer lőtt, negatív tapasztalatairól is mesélt a hazatérése után.
A Lenta.ru azt írja, hogy Alexander Subotin egy rituális eseményen vesztette életét rejtélyes körülmények között.
Egy katonai szakértő állítja: bár nem a 2022-es volt minden idők legnagyobb győzelem napi parádéja, mégis sokkal nagyobb fegyelemről árulkodik, mint az elmúlt évek bármelyik orosz felvonulása.
A Roszatom vezetői azt ígérték, technológiailag képesek megcsinálni Paks II.-t, de arra nincs garancia, hogy valóban fel tudják építeni. Lengyelország nem vásárol gázt Oroszországtól, de vásárol orosz gázt. Aki vásárol Oroszországtól gázt, az úgy fizet rubelben, hogy nem rubelben fizet.
Ben Wallace szerint az ukrajnai háborúval Putyin megfélemlíteni akarja a világot, azonban csupán megszégyeníti saját haderejét.
Hiába van hétfőn a győzelem napja, Mariupolban nem volt katonai felvonulás.
2017-ben a jelenleginél sokkal rosszabb időjárási körülmények között is felszálltak a gépek, idén valamiért mégis lefújták a repülők parádézását.
Az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője szerint az Egyesült Államok Afganisztánban is megcsinálta, hogy az afgán központi bank lefoglalt pénzét a terrorizmus áldozataira fordította, hasonlóra Ukrajna esetében is volna lehetőség.
Az első negyedévben világszerte 8,9 százalékkal kevesebbet szállítottak ki a telefonokból.